Üyelik Sözleşmesi
İşbu Üyelik Sözleşmesi, mercicoco.com internet sitesine
üye olan kullanıcıların üyelik hesabından ve Site tarafından sunulan
hizmetlerden yararlanma koşullarını belirlemek amacıyla düzenlenmiştir.
1. Taraflar
1.1. Site Sahibi
Unvan: Merci Coco Tekstil Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
Adres: Gülbahar Mahallesi, Otello Kamil Sokak, Mert Apartmanı No: 8 C,
Şişli / İstanbul 34394
Vergi Dairesi / Numarası: Zincirlikuyu Vergi Dairesi / 6170935959
MERSİS Numarası: 0617093595900001
Ticaret Sicil Numarası: 1151024 (İstanbul)
Telefon:
0850 840 09 81
E-posta:
[email protected]
İnternet sitesi:
mercicoco.com
İşbu sözleşmede Merci Coco Tekstil Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited
Şirketi kısaca “Merci Coco” veya
“Site” olarak anılacaktır.
1.2. Üye
mercicoco.com internet sitesinde üyelik formunu dolduran, işbu sözleşmeyi
elektronik ortamda onaylayan ve üyelik hesabı oluşturan gerçek kişidir.
2. Sözleşmenin Konusu
İşbu sözleşmenin konusu; Üye'nin Site üzerinde üyelik hesabı oluşturması,
üyelik hesabını kullanması, ürünleri incelemesi, sipariş oluşturması,
sipariş ve iade süreçlerini takip etmesi ile Merci Coco tarafından
sunulan diğer üyelik hizmetlerinden yararlanmasına ilişkin tarafların
hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.
İşbu Üyelik Sözleşmesi, Site üzerinden gerçekleştirilen ürün satışlarına
ilişkin Mesafeli Satış Sözleşmesi ve Ön Bilgilendirme Formu'nun yerine
geçmez. Her sipariş, sipariş sırasında elektronik ortamda sunulan ilgili
sözleşme ve bilgilendirmelere tabidir.
3. Üyeliğin Kurulması
3.1. Üyelik, Site'deki üyelik formunun doğru, güncel ve
eksiksiz bilgilerle doldurulması ve işbu sözleşmenin elektronik ortamda
onaylanmasıyla kurulur.
3.2. Üye, üyelik sırasında verdiği bilgilerin kendisine
ait, doğru, güncel ve eksiksiz olduğunu kabul eder. Bilgilerde değişiklik
olması hâlinde Üye, üyelik hesabındaki bilgileri güncellemekle yükümlüdür.
3.3. Üye, üyelik işlemini gerçekleştirmek ve işbu
sözleşme kapsamında hak ve yükümlülük altına girmek için gerekli fiil
ehliyetine sahip olduğunu beyan eder. Fiil ehliyeti bulunmayan veya sınırlı
olan kişiler, yasal temsilcilerinin onayı ve gözetimi olmadan üyelik
işlemi gerçekleştiremez.
3.4. Her kullanıcı yalnızca kendisine ait iletişim
bilgileriyle üyelik oluşturmalıdır. Başkasına ait kimlik veya iletişim
bilgilerinin izinsiz kullanılması yasaktır.
4. Üyelik Hesabı ve Güvenliği
4.1. Üye, üyelik hesabına ait e-posta adresi, parola ve
diğer giriş bilgilerinin gizliliğini ve güvenliğini sağlamakla yükümlüdür.
Bu bilgiler üçüncü kişilerle paylaşılmamalıdır.
4.2. Üye, hesabının izinsiz kullanıldığını veya hesap
güvenliğinin tehlikeye girdiğini fark etmesi hâlinde durumu gecikmeksizin
[email protected] adresine
bildirmelidir.
4.3. Merci Coco, hesap güvenliğinin sağlanması amacıyla
parola yenileme, ek doğrulama veya hesap erişimini geçici olarak
sınırlandırma gibi makul güvenlik tedbirleri uygulayabilir.
4.4. Üye'nin kendi kusuru veya ihmalinden kaynaklanan
hesap güvenliği ihlalleri nedeniyle doğabilecek sonuçlardan Merci Coco,
yürürlükteki mevzuatın izin verdiği ölçüde sorumlu tutulamaz.
5. Üyelik Hizmetleri
Üyelik hesabı kapsamında Üye'ye aşağıdaki hizmetler sunulabilir:
- Üyelik ve iletişim bilgilerinin yönetilmesi,
- Fatura ve teslimat adreslerinin kaydedilmesi,
- Sipariş oluşturulması ve sipariş geçmişinin görüntülenmesi,
- Kargo ve teslimat durumunun takip edilmesi,
- İade ve değişim taleplerinin oluşturulması ve izlenmesi,
- Favori ürünlerin ve alışveriş sepetinin yönetilmesi,
- Hediye çeki, indirim ve üyelik avantajlarından yararlanılması,
- Müşteri hizmetleri taleplerinin iletilmesi ve takip edilmesi.
Merci Coco, üyelik hizmetlerinin kapsamını, Site'nin teknik ve ticari
gereklilikleri doğrultusunda değiştirebilir. Bu değişiklikler Üye'nin
önceden kazanılmış haklarını ve emredici mevzuattan doğan haklarını
ortadan kaldırmaz.
6. Üye'nin Hak ve Yükümlülükleri
6.1. Üye, Site'yi yürürlükteki mevzuata, işbu sözleşmeye,
dürüstlük kurallarına ve üçüncü kişilerin haklarına uygun şekilde
kullanacağını kabul eder.
6.2. Üye, Site'nin işleyişini bozacak, güvenliğini
tehlikeye düşürecek veya diğer kullanıcıların Site'den yararlanmasını
engelleyecek faaliyetlerde bulunamaz.
6.3. Üye aşağıdaki eylemlerde bulunmamayı kabul eder:
- Yanlış, yanıltıcı veya başkasına ait bilgilerle üyelik oluşturmak,
- Başka bir kişinin hesabına izinsiz erişmek veya erişmeye çalışmak,
- Site'ye zararlı yazılım, virüs veya kötü amaçlı kod göndermek,
- Site'nin altyapısına olağan dışı veya aşırı yük bindirmek,
- Site içeriğini izinsiz şekilde kopyalamak, çoğaltmak veya ticari amaçla kullanmak,
- Kampanya, indirim, kupon veya hediye sistemlerini kötüye kullanmak,
- Hukuka, genel ahlaka veya üçüncü kişilerin haklarına aykırı içerik ya da işlem oluşturmak.
6.4. Üye, üyelik hesabı üzerinden gerçekleştirdiği
işlemlerde verdiği teslimat, fatura ve iletişim bilgilerinin doğruluğunu
kontrol etmekle yükümlüdür.
7. Merci Coco'nun Hak ve Yükümlülükleri
7.1. Merci Coco, Site'nin güvenli ve işlevsel şekilde
sunulması için makul teknik ve idari tedbirleri alır.
7.2. Merci Coco; bakım, güncelleme, güvenlik, teknik
arıza veya mücbir sebep nedeniyle Site'ye erişimi geçici olarak
sınırlandırabilir.
7.3. Merci Coco, işbu sözleşmeye veya mevzuata aykırı
kullanım, güvenlik riski, kötüye kullanım ya da dolandırıcılık şüphesi
bulunması hâlinde üyelik hesabını geçici olarak sınırlandırabilir.
Üyeliğin kalıcı olarak sonlandırılmasını gerektiren hâllerde, olayın
niteliği ve mevzuatın izin verdiği ölçüde Üye bilgilendirilir.
7.4. Hesabın sınırlandırılması veya üyeliğin sona
erdirilmesi, Üye'nin tamamlanmış siparişlerden ve emredici mevzuattan
doğan tüketici haklarını ortadan kaldırmaz.
8. Sipariş ve Satış İşlemleri
8.1. Üyelik hesabı oluşturulması tek başına ürün satış
sözleşmesi kurulduğu anlamına gelmez.
8.2. Ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatları,
kampanya koşulları, ödeme ve teslimat bilgileri sipariş sırasında
Alıcı'ya gösterilir.
8.3. Üye tarafından verilen her sipariş; ilgili siparişe
ait Ön Bilgilendirme Formu, Mesafeli Satış Sözleşmesi ve yürürlükteki
tüketici mevzuatı hükümlerine tabidir.
8.4. Site'de gösterilen ürünlerin stok, fiyat ve
kampanya bilgileri güncellenebilir. Sipariş tamamlandıktan sonra ilgili
sipariş bakımından onaylanan fiyat ve koşullar esas alınır.
9. Ticari Elektronik İletiler
Üye'nin kampanya, tanıtım, indirim ve pazarlama içerikli ticari elektronik
ileti alması, üyelik sözleşmesinin kurulmasının zorunlu bir şartı değildir.
Ticari elektronik ileti gönderimi için ilgili mevzuatın gerektirdiği
durumlarda Üye'den ayrıca onay alınır.
Ticari elektronik ileti onayı, üyelik hesabı veya iletide belirtilen
ret yöntemi üzerinden geri alınabilir. Onayın geri alınması üyeliği,
mevcut siparişleri veya hizmete ilişkin zorunlu bilgilendirmeleri
etkilemez.
Üyelik Sözleşmesi'nin kabulü; kampanya, reklam veya pazarlama iletileri
alınmasına otomatik olarak onay verildiği anlamına gelmez.
10. Kişisel Verilerin Korunması
Üye'ye ait kişisel veriler, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu
ve ilgili mevzuata uygun şekilde işlenir.
Kişisel verilerin hangi amaçlarla ve hukuki sebeplerle işlendiği, hangi
yöntemlerle toplandığı, kimlere aktarılabileceği ve ilgili kişinin hakları
Site'de yayımlanan KVKK Aydınlatma Metni kapsamında
açıklanmaktadır.
Üyelik Sözleşmesi'nin kabulü, açık rıza gerektiren kişisel veri işleme
faaliyetlerine rıza verildiği anlamına gelmez. Açık rıza gerektiren
işlemler için gerektiğinde Üye'den ayrıca onay alınır.
11. Fikri Mülkiyet Hakları
Site'de yer alan Merci Coco markası, ticaret unvanı, logo, alan adı,
tasarım, yazılım, veri tabanı, metin, görsel, video, grafik, ürün
tasarımları ve diğer içeriklere ilişkin fikri ve sınai mülkiyet hakları
Merci Coco'ya veya ilgili hak sahiplerine aittir.
Bu içerikler, hak sahibinin önceden verilmiş yazılı izni olmaksızın ticari
amaçla kullanılamaz, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, değiştirilemez,
dağıtılamaz veya başka bir ortamda yayımlanamaz.
Üye'nin Site'yi kişisel amaçlarla kullanması, Site'deki içerikler
üzerinde herhangi bir mülkiyet veya lisans hakkı kazandığı anlamına
gelmez.
12. Üçüncü Taraf Hizmetleri ve Bağlantılar
Site'de ödeme, kargo, sosyal medya, analiz veya diğer hizmet sağlayıcılara
ait bağlantılar ve araçlar bulunabilir. Üçüncü tarafların kendi internet
siteleri ve hizmetleri, ilgili üçüncü tarafların kullanım ve gizlilik
koşullarına tabidir.
Merci Coco, kendi kontrolü dışında bulunan üçüncü taraf sistemlerinin
içeriğinden veya kesintisinden, yürürlükteki mevzuatın izin verdiği ölçüde
sorumlu değildir.
13. Üyeliğin Sona Erdirilmesi
13.1. Üye, dilediği zaman üyelik hesabı üzerinden veya
[email protected] adresine
talep göndererek üyeliğinin sonlandırılmasını isteyebilir.
13.2. Üyeliğin sonlandırılması; tamamlanmamış sipariş,
iade, ödeme, fatura, tüketici talebi veya uyuşmazlıklara ilişkin
yükümlülükleri ortadan kaldırmaz.
13.3. Üyelik sona erdikten sonra kişisel veriler, ilgili
mevzuatta belirtilen saklama süreleri ve hukuki yükümlülükler kapsamında
saklanmaya devam edebilir. Saklama süresi sona eren veriler silinir, yok
edilir veya anonim hâle getirilir.
14. Mücbir Sebep
Doğal afet, salgın, savaş, terör, toplumsal olay, grev, iletişim veya
enerji kesintisi, siber saldırı, altyapı arızası, yetkili makam kararı ve
tarafların makul kontrolü dışında gelişen benzeri olaylar mücbir sebep
sayılabilir.
Mücbir sebep nedeniyle yükümlülüklerin geçici olarak yerine
getirilememesinden etkilenen taraf, olayın etkisi ölçüsünde sorumlu
tutulmaz. Emredici tüketici mevzuatından doğan haklar saklıdır.
15. Sözleşme Değişiklikleri
Merci Coco, işbu sözleşmeyi mevzuat, hizmetler, teknik altyapı veya
Site'nin işleyişindeki değişiklikler doğrultusunda güncelleyebilir.
Üye'nin hak ve yükümlülüklerini esaslı şekilde etkileyen değişiklikler,
yürürlüğe girmeden önce uygun bir yöntemle Üye'ye bildirilir. Değişiklikler
geriye yürütülemez ve Üye'nin önceden kazanılmış haklarını ortadan
kaldırmaz.
16. Bildirim ve İletişim
Üye, üyelik hesabına ilişkin talep ve bildirimlerini aşağıdaki iletişim
kanallarından Merci Coco'ya iletebilir:
Telefon:
0850 840 09 81
E-posta:
[email protected]
Adres: Gülbahar Mahallesi, Otello Kamil Sokak, Mert Apartmanı No: 8 C,
Şişli / İstanbul 34394
Merci Coco, üyelik ve hizmete ilişkin zorunlu bildirimleri Üye'nin
hesabında kayıtlı bulunan e-posta adresi, telefon numarası veya Site
üzerinden iletebilir.
17. Uygulanacak Hukuk ve Uyuşmazlıkların Çözümü
İşbu sözleşmeye Türk hukuku uygulanır. Üye'nin tüketici sıfatını taşıdığı
uyuşmazlıklarda, Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl ilan edilen parasal
sınırlar dâhilinde Üye'nin yerleşim yerindeki veya tüketici işleminin
yapıldığı yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri; bu sınırların
üzerindeki uyuşmazlıklarda ise Tüketici Mahkemeleri
yetkilidir.
Üye'nin tüketici sıfatını taşımadığı uyuşmazlıklarda görevli ve yetkili
mahkemeler yürürlükteki usul hukuku hükümlerine göre belirlenir.
18. Yürürlük
Üye, işbu Üyelik Sözleşmesi'nin tamamını elektronik ortamda okuyup
anladığını ve üyelik işlemini tamamlayarak hükümlerini kabul ettiğini
beyan eder.
İşbu sözleşme, Üye'nin Site'deki üyelik formunu doldurup sözleşmeyi
elektronik ortamda onaylamasıyla yürürlüğe girer ve üyelik sona erene
kadar geçerliliğini sürdürür.
Son güncelleme tarihi: 25 Temmuz 2026